Pasiūlymai

Mergvakaris mažai grupei (2-3 merg.)

Galbūt atsitiko taip, kad beveik visos jaunosios draugės „pabėgo“: išvažiavo, susipyko, susirgo, persidirbo ir t.t. ir pan. O gal jaunoji ir taip daug draugių neturėjo, tik kelias, pačias geriausias.

Taigi likote tik Jūs, na, ir geriausiu atveju, dar viena ištikima draugė.  Tokiu atveju iškyla natūralus klausimas: „Ar iš viso verta daryti mergvakarį 2-3 panelėms?“ Atsakome: „Būtinai!

3merginos

Kai merginų mažai, tai dažniausiai reiškia, kad mergvakario biudžetas mažas, kadangi jaunoji dalyvauja nemokamai, o visos pramogų ir dovanų išlaidos gula ant vienų (geriausių atveju dviejų) pečių. Tačiau gera žinia ta, kad mažai grupelei merginų visuomet lengviau susitarti, suderinti susitikimų ir paties mergvakario laiką. Pramogos gali būti paprastesnės ir pigesnės, bet tai atpirks jaukus bendravimas.

Toliau pateiksime keletą mergvakario idėjų, skirtų mažoms merginų grupelėms.

IDĖJOS MERGVAKARIUI, KĄ VEIKTI 2-3 MERGINOMS:

1. KVEPALŲ GAMINIMAS

kvepalai

Merginoms patinka kvėpintis. Visos žinome, kad kokybiški kvepalai brangiai kainuoja. Kodėl nepabandžius susikurti natūralius, ekologiškus, individualius ir vardinius kvepalus tik sau? Chemijos nebus, tik augalėliai, moteriška kompanija, bandymai, kūryba ir daug malonių kvapų…

I. Iš pradžių išsirinksime kvapų kategoriją, kuri labiausiai Jums tinka.

Iš sąrašo sužymėkite kryžiukais kvapus, kuriuos mėgstate:

  1. Oda
  2. Medus
  3. Grietinėlė
  4. Deganti žvakė
  5. Šviežia mediena
  6. Bažnyčios smilkalai
  7. Cinamonas
  8. Žemė po lietaus
  9. Šviežiai nupjauta žolė
  10. Kalėdų eglutė
  11. Šviežios braškės
  12. Mėtų lapai
  13. Švarūs skalbiniai
  14. Citrina
  15. Kūdikių pudra
  16. Lelija
  17. Rožės žiedai

Kai užpildysite, pamatysite, kad mėgstamiausi kvepalai grupuosis tam tikrose kategorijose. Šių kategorijų eterinius aliejus rinkitės kaip pagrindą kvepalams, kuriuos gaminsite:

  • 1-4 aromatai priklauso natūraliems gyvūnų kvapams. Jie šiurkštoki, temperamentingi, gali atrodyti nemalonūs, kai naudojami gryni. Kvepalams jie suteikia pirmykštę, egzotinę ir paslaptingą natą. Jie artimi natūraliems žmogaus kvapams, dėl to gali sukelti aistrą.
  • 5-9 aromatai priklauso prieskonių, miško šeimai. Populiariausi prieskoniai: cinamonas ir gvazdikėliai, taip pat įeina kedro riešutai, ąžuolo žievė, sakai, sėklos, šaknys. Gryni šie kvapai gali būti rūgštūs, aštrūs, kartūs ar erzinantys, tačiau mišinyje su kitais kvapais jie veikia gaiviai, aktyvinančiai.
  • 10-14 aromatai atstovauja žalių, šviežių, jaunų augalų kvapų šeimą. Jie sveiki, švarūs, prie jų priskiriami ir pušis, eukaliptas, citrusiniai vaisiai, levandos, kulinarinės žolelės (bazilikas, rozmarinas). Gryni šie kvapai gana nemalonūs ir per stiprūs, bet mišinyje suteikia gyvumo.
  • 15-17 aromatai priklauso gėlių šeimai. Jie švelnūs, saldūs, sodrūs, bet gryni gali būti per daug sunkūs ir net sukeliantys galvos skausmą. Tačiau mišinyje jie veikia raminančiai, atpalaiduojančiai, net sukeliančiai euforiją.

piramide

II. Kvepalų gaminimas

Natūralius kvepalus gaminsime iš eterinių aliejų. Taip pat reikės 5 ml talpos tamsaus stiklo buteliuko (telpa 100 lašų) ir etiketės savo vardiniam kūriniui. Jei aliejų buteliukai be pipečių, reikės pasiruošti atskirų pipečių lašinimui.

Taip pat atkreipkite dėmesį į visus sudedamuosius eterinius aliejus, ar nesate kažkuriam alergiška (galite testuoti ant mažo odos lopinėlio).

Eiga (eilės tvarka svarbi!). Lašiname į tamsaus stiklo buteliuką aliejus šia tvarka:

  1. 10 lašų bazinių aromatinių natų (ilgiausiai išlieka ant odos) eterinio aliejaus – tinka kedro, cinamono, pačulės, santalmedžio, vanilės, samanų, kerpių, paparčio, kipariso, pušies, imbiero, vetiverijų eteriniai aliejai. Sulašinę, buteliuką uždarome.
  2. 5 lašus vidurinių natų (išblėsta kiek greičiau nei bazinės) eterinio aliejaus – tinka gvazdikėlių, snapučių, citrinžolės, muškato, ylang ylang, juodųjų pipirų, kardamono, ramunėlių, cinamono, eglės spyglių, jazminų, kadagio, rožių, palisandro eteriniai aliejai. Sulašinę, buteliuką uždarome.
  3. 5 lašus viršutinių natų (greičiausiai išgaruoja) eterinio aliejaus – tinka bergamotės, jazminų, levandų, citrinų, laimo, orchidėjos, rožės, baziliko, greifrutų, mėtos, rozmarino, apelsino kvapai. Sulašinę, buteliuką uždarome.
  4. Jei norite, įdėkite porą lašų jungiamųjų natų eterinio aliejaus – tinka vanilės, levandos kvapai.
  5. Uždarome buteliuką ir atsargiai pamaišome, kad visi aliejai susimaišytų.
  6. Laukiame savaitę.
  7. Įlašiname 78-80 lašų bazinio aliejaus – jojobos arba saldžiųjų migdolų arba vynuogių kauliukų eterinio aliejaus. Mišinio be bazinio aliejaus geriau nenaudoti, nes jis gali būti per aštrus odai.

kvepalai2

Keletas kvepalų receptų:

Vidurnakčio sodas: 6 lašai kedro, 15 lašų gvazdikėlių, 9 lašai levandų aliejaus.

Sirenos daina: 7 lašai santalmedžio, 14 lašų rožių, 9 lašai bergamočių aliejaus.

Šviesi diena: 7 lašai pušies, 14 lašų citrinžolės, 9 lašai apelsinų aliejaus.

Gaivus: 17 lašų greifrutų, 14 lašų imbiero, 10 lašų vetiverijų.

Romantiškas: 25 lašai rožių, 10 lašų laimo, 10 lašų vetiverijų.

Gilus: 20 lašų apelsinų, 15 lašų ylang ylang, 10 lašų kedro arba santalmedžio.

2. MUILO GAMINIMAS

muilas

Natūralus, ekologiškas, gražiai estetiškai atrodantis, rankų darbo muilas – puiki dovana jaunamartei arba sau pačiai. Jį pasigaminti nėra sudėtinga ir brangu, o procesas – kūryba – labai įtraukia ir atpalaiduoja.

Muilų receptų ir instrukcijų yra įvairių. Mes pateiksime vieną iš įdomesnių – vaisių ir žolelių muilo (pagal Martha Stewart) pasigaminimo eigą.

Jums reikės:

  • Įvairių citrusinių vaisių žievelių, uogų, žolelių.
  • Popierinių kavos filtrų.
  • Švarių sausų pakuočių (pieno, sulčių kartono pakelių, jogurto indelių, skardinių), keksiukų, sausainių formelių ir pan.
  • Karščiui atsparaus stiklinio dubens.
  • Skysčių matuoklio.
  • Augalinio aliejaus.
  • Grandiklio tešlai.
  • Glycerino muilo bazės.
  • Purškiamas butelis (purkštukas).
  • Peilis.
  • Medicininis spiritas.

Eiga:

1. Nuplauname ir išdžioviname vaisius ir žoleles. Susmulkiname juos su maisto smulkintuvu, kad gautųsi piure. Jei reikia, į žoleles įpilkite 1-2 valg.šaukštus vandens. Po to sudėkite ant kavos filtrų ir nuspauskite skystį.

2. Į indus, kuriuos naudosite muilo formoms, įpilkite vandens, po to jį supilkite į matuoklį, kad žinotumėte, kiek jums reikės muilo bazės. Pasižymėkite gautus skaičius. Vandenį išpilkite, formas išsausinkite. Muilo formas tolygiai ištepkite aliejumi.

3. Muilo bazę susmulkinkite apie 1-1,2 cm gabaliukais. Ištirpinkite juos mikrobangų krosnelėje karščiui atspariame inde.

4. Dėkite po šaukštelį (iš pradžių, po to galėsite pridėti daugiau) vaisių ir žolelių piurė 1 indeliui muilo, sumaišykite. Leiskite muilui atvėsti (bet nesustingti), įmaišykite daugiau piure.

5. Pripildykite mažus muilo indelius (formas) apie 2 cm muilo. Apipurkškite spiritu, kad neatsirastų burbuliukų. Palaukite 20-60 min. Padėkite į šaldiklį 2 val. Taip pat galima visą muilo masę pilti į didelį kartono indą, o kai sustings, pjaustyti muilą gabaliukais.

6. Nuimkite kartoną ir supjaustykite muilą mažesniais gabaliukais arba išimkite iš mažų formelių su peiliu. Muilą sunaudokite per 3-4 mėn.

muilai