Pasiūlymai

Idėjos, kuo užimti svečius

resize of linksmos-vestuves

28 IDĖJOS,  KUO UŽIMTI SVEČIUS PER VESTUVES

Jūsų dėmesiui pateikiame keletą idėjų, kuo užimti svečius per vestuves, kol jie nevalgo, nebendrauja ir nešoka, jei neturite samdyto vestuvių vedėjo, kuris galėtų užimti/palinksminti Jūsų svečius. Siūlomos pramogos paprastos, trumpos, nereikalaujančios didelių paaiškinimų ir instrukcijų, siūlomomis veiklomis galima užsiimti arba nustatytu laiku vestuvėse arba visiškai laisvai, svečiams patiems pasirenkant laiką (pvz.: kai pasidaro nuobodoka:)).

1. Netikėtas pasitikimas

Įeinančius svečius pasitikite su staigmena: apiberkite žiedlapiais ar ryžiais, sutrimituokite, pradėkite mušti būgnelį. Tą patį galite padaryti ir išlydėdami.

resize of resize of ziedlapiai1

2. Užduočių stiklainis

Ant kiekvieno staliuko svečiams arba ant didelio stalo keliose vietose padėkite stiklainėlių su popieriukais, ant kurių užrašytos trumpos linksmos užduotys (galite prie popieriukų pritvirtinti spalvotus siūliukus ar kaspinėlius, kad būtų patogiau ištraukti). Stiklainio etiketė galėtų skambėti taip: „IŠTRAUK LAPELĮ, JEI JAU NEBETURI KĄ VEIKTI“, arba „JEI JAU PRADEDI ŽIOVAUTI, IŠTRAUK LAPELĮ“.

Užduočių pavyzdžiai: paspausti ranką sėdinčiam iš dešinės; paglostyti žmogų, sėdintį priešais; nematant nukniaukti batą priešais sėdinčiam (palindus po stalu); nuvilkti švarką piršliui; surasti kažką raudono ir atnešti savo antrai pusei; atsistoti, pritūpti ir pašokti; padaryti 10 pritūpimų; ant servetėlės nupiešti savo portretą ir padovanoti jauniesiems; surasti rožę ir ją įteikti jaunajai; pasakyti šalia sėdinčiam komplimentą, parodyti liežuvį priešais sėdinčiam, pasakyti „aš tave myliu“ moteriai su mėlyna suknele arba vyriškiui su baltu kaklaraiščiu ir t.t.

3. Svečių knyga

Svečiam atvykus, galite parodyti kurioje vietoje yra svečių knyga, kur jie galėtų parašyti kažką jauniesiems, tai gali būti: linkėjimas jauniesiems, pasidalinimas prisiminimu, susijusiu su jaunaisiais, patarimas šeimyniniam gyvenimui ir pan. Vietoje popierinės knygos gali būti gaublys, ant kurio galima rašyti arba dženga žaidimo kaladėlės.

resize of sveciu-knyga

4. Stalo žaidimai

Ant kiekvieno staliuko svečiams arba ant didelio stalo keliose vietose padėkite paprastų stalo žaidimų su atspausdintomis instrukcijomis. Populiariausi ir lengviausi stalo žaidimai: Dženga, Alias, Domino, Šaškės, SOLO ir kt.

5. Dėlionė

Ant kiekvieno svečių staliuko arba ant didelio stalo keliose vietose padėkite dėlionių, kurias padarykite ant kartono priklijavę savo (jaunųjų ar svečių) nuotraukų ir jas sukarpę, kaip Puzzle. Galite padaryti dėliones dalis lipnias (priklijuokite lipdukus, kad svečiams tereikėtų nuklijuoti viršutinį sluoksnį), kurias svečiai galėtų klijuoti ant didesnių popieriaus lapų.

resize of delione-jaun

6. Momentinės nuotraukos

Svečiams tik atėjus arba po kurio laiko, padarykite momentinių nuotraukų fotosesiją. Lai jie fotografuojasi ir kitoje pusėje rašo linkėjimus jauniesiems.

7. Pasidaryk sau patį skaniausią…

Ant užkandžių arba desertų stalų padėkite ne jau gatavus patiekalus, bet jų ingredientus, kad svečiai turėtų malonumą, patys pasidaryti sau vieno kąsnio sumuštinius, desertų dubenis ir juos pasipuošti. Primena švedišką stalą, tik dar geriau, nes pažadinamas svečių kūrybingumas, o ir veiklos užtektinaiJ

8. Spalvinimas

Žinoma, jei vestuvėse yra vaikų, spalvinimo knygelės ir pieštukai labai padės juos užimti. Bet ir suaugusiems svečiams gali būti smagu ir įdomu nuspalvinti pvz. vestuvinio torto arba jaunųjų piešinį.

Coloring Barbie Page. Barbie Coloring

9. Kryžiažodžiai

Ne paslaptis, tarp suaugusių pasitaiko žmonių, kurie yra kryžiažodžių fanai – sprendžia juos visuomet, radę laisvą minutę. Sudarykite paprastą kryžiažodį, susijusį su vestuvėmis, jaunaisiais, kad reikėtų sugalvoti ir įrašyti žodžius: vestuvės, meilė, jaunosios vardas, jaunojo vardas, šeima, vaikai, santuoka, iš kokio miesto kilęs jaunasis, jaunosios specialybė, mėgstamiausia jaunosios spalva ir t.t.

10. Linksma fotografija

Pasiruoškite didelių gražių kartoninių rėmų, iškirpkite iš spalvoto popieriaus ūsų, akinių, lūpų, varlyčių, nosių, paruoškite didelių spalvotų akinių, skrybėlių, perukų, plunksnų boa, muilo burbulų, kad svečiai galėtų pozuoti ir fotografuotis.

resize of linksmos-foto

11. Karaoke

Išsinuomokite karaoke įrangą, pasiruoškite mėgstamų dainų sąrašą ir paskelbkite karaoke konkursą. Bus tikrai linksma.

12. Piešimas

Piešti patinka ne tik vaikams. Piešimas padeda atsipalaiduoti, pasvajoti, kurti…Padėkite pieštukų, flomasterių, kreidelių, popieriaus, ir palikite ant stalo. Svečiai patys pasiims, kai prireiks.

resize of kreideles-piesti

13. Pagalba jauniesiems

Ant stalo padėkite kortelių su klausimais, į kuriuos svečiai turėtų atsakyti ir taip padėti jauniesiems pradėti šeimyninį gyvenimą bei nugyventi jį laimingai. Klausimai galėtų būti: Kiek vaikų mums reikėtų susilaukti? Kokiu vardu turėtume pavadinti savo pirmagimį/pirmagimę? Ką turėtume veikti per pirmąją vestuvinę naktį? Kur turėtume skristi medaus mėnesio? Ką turėtume veikti per savo medaus mėnesį? Kokia laimingos santuokos paslaptis? Kaip turėtume švęsti savo pirmąsias vestuvių metines?  Kas turėtų pirmas atsiprašyti susipykus? Kiek kartų per savaitę…?  Kada turėtume pradėti „daryti“ vaikus? Ir t.t.

14. Gražios mintys

Ant stalo padėkite kortelių su gražiomis mintimis, kurias yra pasakę žymūs žmonės, citatos iš Biblijos apie meilę, šeimą, santuoką, sutuoktinius, draugystę.

15. Pasaka

Ant kiekvieno staliuko padėkite po lapą su gražia jaunųjų susipažinimo ir meilės istorija iki pat vestuvių, kurioje būtų praleisti žodžiai, tas vietas pabraukite ir apačioje parašykite, ar toje vietoje turėtų būti daiktavardis, ar būdvardis ar veiksmažodis. Svečiams grupelėse reikės užpildyti praleistus žodžius.

 

vestuviu-pasaka.jpg

16. Bendras paveikslas

Jums reikės didelio lapo popieriaus, teptukų, dažų. Svečiai bendrai piešia jauniesiems paveikslą, kokį įsivaizduoja jų šeimos gyvenimą.

17. Žibintai

Jei švenčiate vestuves gamtoje, prie vandens telkinio, paruoškite popierinių vandens ar skraidančių žibintų, duokite kiekvienam svečiui po vieną, kad užsidegtų ir paleistų. Sutemus bus labai gražu.

People release sky lanterns to celebrate the traditional Chinese Sky Lantern Festival in Pingsi, Taipei.

18. Skaidrių peržiūra

Jums reikės projektoriaus ir iš anksto paruošti skaidres su linksmomis Jūsų ir Jūsų svečių, draugų nuotraukomis su linksmais užrašais, komentarais, muzika.

19. Šokių-šou programa ir svečių pašokdinimas

Juk nė vienos vestuvės neapsieina be šokių. Vienas svarbiausių — pirmasis jaunųjų šokis. Tačiau vakaras tuo neužsibaigia. Jauniesiems atidarius šokių aikštelę, puikia vestuvių vakaro staigmena gali tapti šokėjų pasirodymas. Jei svečiai neabejingi šokiams ir linkę ne tik stebėti, bet ir dalyvauti — pašokdinimas leis visiems įsilieti į šokių aikštelės pramogas.

20. Savitarna

Pastatykite salėje muzikos, saldainių, ledų, kokteilių, saldžios vatos aparatus, pastatykite šokolado fontanų, didelių indų su įvairių spalvų saldainiais ir guminukais, kad svečiai panorėję, patys galėtų apsitarnauti, tuo pačiu smagiai užsiimti.

resize of saldi-vata

21. Pirštų atspaudai

Padėkite indelių su dažais ir drėgnomis servetėlėmis po to nusivalyti, baltus lapus su paruoštais piešiniais. Svečiai pirštų atspaudais gali padaryti balionus, medžių lapus, širdeles, bitutes ir t.t.

resize of pirstu-atspaudai

22. Paparaciai

Labai populiarus ir azartiškas žaidimas Amerikoje. Ant svečių stalų padėkite korteles su prašymu „sumedžioti“ pikantiškesnių kadrų su savo fotoaparatais ir kameromis, ką vestuvių fotografai greičiausiai pražiopsos: grupinė viso stalo nuotrauka, jaunųjų šokis, jaunikio ir jo tėvo nuotrauka, geriausi šokėjai šokantys, jauniausias svečias, seniausias svečias, mieliausia pora be jaunųjų, tostą sakantis svečias, gražiausia vestuvių dekoracija, gražiausias patiekalas ar gėrimas, blogiausias šokėjas šokantis, kažkas mėlyno, besibučiuojantys jaunieji, įkyriausias svečias, jaunoji valganti tortą, pamergių šokis ir t.t.

23. Vandens pramogos

Būti šalia vandens gera, jei Jūsų vestuvės vasarą, t.y. bent jau gegužės – rugsėjo mėn., galite pasidaryti sau ir svečiams pramogą – plaukimą laivu ar plaustu, ten galima pasiimti ir maisto.

24. Pilvo šokiai ir mago triukai

Dar viena samdyta pramoga, kuri maloniai užims apie 1 val. Jūsų svečių laiko, tačiau įspūdžių jie nepamirš dar labai ilgai: egzotiška pilvo šokėja, kuri kiekvienam šokiui persirengia kitą aprangą ir seni geri, bet dar neperprasti iliuzionisto šou triukai, kurie vis dar stebina ir žavi…

leila2

25. Šokoladinės figūrėlės

Užsakykite mokytoją, kuri atsiveš šokolado masės ir visus svečius pamokys nusilipdyti saldžias šokoladines figūrėles. Originalu ir labai skanu.

26. Kūrybinis užsiėmimas

Kūrybiniai užsiėmimai išlaisvina žmogaus vaizduotę. Dažniausiai skubame, dirbame tai, ko nemėgstame, neturime laiko pagalvoti apie tai, ko iš tikro norime. Visa tai įmanoma išreikšti be žodžių – kūryba. Kas galėtų tikti vestuvėms ir nelabai išteptų svečius? Smėlio piešiniai ant šviesos stalų, piešimas ant puodelių, šilko paveikslo tapymas.

27. Trumpa vestuvinė ekskursija

Užsakykite meilės istorijų ekskursiją po senamiestį sau ir svečiams, ir apie 3 val. laiko bus užimta ir praleista labai turiningai ir gana aktyviai (pėsčiomis).

28. Laukinis žygis

Jei nemėgstate sėdėti prie stalų ir linguoti prie mišrainės lėkštės, net nepradėkite to…Jums reikia vestuvių kitu formatu – išeikite su svečiais į žygį, plaukite baidarėmis, statykite palapines, kurkite laužus, dainuokite prie jo dainas. Galbūt tai atrodys pernelyg nešventiška, nepuošnu, bet jei Jūs paprasti gamtos žmonės, kam vaidinti kitokius, svarbiausia, kad būtų gera, sava, linksma  – „ATGAL Į GAMTĄ!”.

resize of vestuves-baidares

Beje, kad užduotis atlikinėti būtų didesnė motyvacija, iš anksto praneškite, kas laukia laimėtojų (koks nors simbolinis prizas, kurį gali pasiimti iš…), ir kas laukia pralaimėtojų (pvz. atlikti kokį nemalonų, bet smagų kitiems pažiūrėti darbelį).