Pasiūlymai

Ekologiškas mergvakaris

eko1

Ekologiškas arba žaliasis mergvakaris – ne tik linksmas, bet ir prasmingas socialine, aplinkosaugos, sveikatos prasme. Jo esmė – sukurti kuo taupesnę ir mažiau aplinką žalojančią aprangą, aplinką, rinktis kuo natūralesnį ir sveikesnį maistą ir pramogas. Jis patiks merginoms, mylinčioms gamtą ir turinčioms svajonę prisidėti prie jos išsaugojimo, taip pat besirūpinančioms savo sveikata ir natūraliu grožiu.

Ekologiškam mergvakariui Jums reikės šios atributikos:

  • Natūralios medžiagos audinių, skiaučių.
  • Senų laikraščių.
  • Senų plastikinių butelių.
  • Nenaudojamos įrangos.
  • Skardinių.
  • Kartono.
  • Vielų.
  • Folijos.
  • Lapų, šakų, šiaudų.

eko2

Mergvakario apranga: jokios sintetikos ir kitų dirbtinių audinių, tik natūrali medvilnė, vilna, bambukas, linai, oda, veltinis. Vyrauja gamtos spalvos: žalia, ruda, gelsva. Drabužiai ir aksesuarai gali būti pačių padaryti iš senų laikraščių, plastikinių butelių, skardinių, kartono, vielų, senų nenaudojamų įrangos detalių (kompiuterio klavišų auskarai ir pan.), lapų, vaisių, gėlių. Atrodysite greičiausiai kaip žvirblių baidyklės, valkatos ar skarmalės, bet bus smagu ir įsimintina. Jei neturite kada gaminti drabužių, apsipirkite dėvėtų drabužių parduotuvėje.

eko3

Mergvakario šukuosena: susivėlę palaidi plaukai, papuošti medžio šakelėmis, lapais ir gėlėmis, šiaudais, galima dar šiaudines skrybėles užsidėti.

eko4

Mergvakario makiažas: natūralių neiššaukiančių spalvų makiažas – kūno spalvos, rusvi, žalsvi šešėliai, neryškios kreminės spalvos lūpos, be ryškių aiškių kontūrų.

eko5

Mergvakario aplinkos papuošimas: papuoškite aplinką plastikinių butelių kolonomis, skardinių girliandomis, senų laikraščių tapetais, šakelėmis, folija ir pan. Vienkartiniai indai jokiu būdu ne plastmasiniai, bet kartoniniai arba popieriniai, popierinė staltiesė.

eko5

Mergvakario vaišės: jokių emulgatorių (E), chemijos, stabilizatorių, skonio stipriklių, konservantų ir dažiklių, tik ekologiškas natūralus maistas (pvz. iš ūkininkų turgelio) – švieži vaisiai, uogos, daržovės, grūdai, rūkyta ūkininko mėsa, džiovinta žuvis, nenugriebtas pietas, natūralus jogurtas, kompotas su vaisias, obuolių pyragas, naminė duona, kepti kukurūzai, naminės bandelės, riešutai, medus, šviežiai spaustos sultys ir vaisiniai kokteiliai.

eko6

Mergvakario muzika: dainos apie gamtą, jos išsaugojimą, gamtos garsai (vandenyno šniokštimas, miško ošimas, delfinų garsai ir pan.): Bryan Adams „Don’t Drop that Bomb on Me”, Deep Forest „Forest Hymn”, Deep Forest  „Deep Blue Sea”, Depeche Mode „The Landscape Is Changing”, Peter Gabriel „Down to Earth”, Gorillaz „O Green World”,   Sophie B. Hawkins „The Land, The Sea, and The Sky“, Michael Jackson „Earth Song”, James „Greenpeace”, Jeff Lynne „Save Me Now”, John Mayer „Waiting on the World to Change”, Neil Young „Natural Beauty”.

Jaunosios paruošimas: aprenkite jaunąją ekologiškai ir mergvakario metu mokykite sveikai ekologiškai pasidažyti, susišukuoti, sveikai natūraliai maitintis, važinėti, taupyti energijos išteklius, tausoti ir džiaugtis gamta.

eko7

Mergvakario pramogos: jokių automobilių, autobusų ir kitų motorinių transporto priemonių – galima važiuoti dviračiu gražioje vietovėje, miške, plaukti valtele ežere, vaikščioti didelėje gėlių pievoje. Piknikas, plaukiojimas, papuošalų iš seno plastiko, kartono, vielos, popieriaus, medžio, lapų, kt. gaminimas. Ekologiškos duonelės kepimas namuose, smagus drabužių modeliavimas ir siuvimas iš neįprastų daiktų (pvz. lininio maišo).

eko8